Edukacja dla bezpieczeństwa – rozporządzenia podpisane!

Edukacja dla bezpieczeństwa – rozporządzenia podpisane!

Minister Edukacji i Nauki podpisał już rozporządzenia zmieniające podstawę programową kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych w zakresie edukacji dla bezpieczeństwa. Zmiany zaczną obowiązywać już od najbliższego roku szkolnego (2022/2023).

Dla zajęć ze strzelectwa przewidziany został trwający dwa najbliższe lata szkolne okres przejściowy i warto się już teraz przygotować, by sprostać wymogom tam przewidzianym. Idealnym rozwiązaniem jest system treningowy opracowany przez Laser Ammo. Trenażer strzelecki jako symulator laserowy wykorzystujący repliki broni z imitującym strzały emiterem laserowym jest w 100% bezpiecznym, mobilnym i wygodnym rozwiązaniem dla szkół.

Zmieniona podstawa programowa edukacji dla bezpieczeństwa w zakresie kompetencji strzeleckich z wykorzystaniem replik broni strzeleckiej (ASG), strzelnic wirtualnych albo laserowych będzie realizowana począwszy od roku szkolnego 2024/2025.

„Edukacja dla bezpieczeństwa”
Przedmiot przygotowuje uczniów teoretycznie i praktycznie do właściwego zachowania się oraz odpowiednich reakcji w sytuacjach trudnych i kryzysowych, stwarzających zagrożenie dla zdrowia i życia. Przedmiot obejmuje treści kształcenia z zakresu bezpieczeństwa państwa oraz treści dotyczące organizacji działań ratowniczych, pierwszej pomocy i edukacji obronnej. Niezwykle ważne jest, aby kłaść szczególny nacisk na kształcenie umiejętności praktycznych, powtarzanych możliwie często, szczególnie przy nauce pierwszej pomocy, terenoznawstwa oraz strzelectwa. Wyrabianie w ten sposób u uczniów odpowiednich nawyków ma istotne znaczenie w wykorzystywaniu przez nich zdobytych umiejętności w warunkach realnego zagrożenia, kiedy to naturalnie występujący wysoki poziom stresu wpływa na proces decyzyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.