NAJLEPSZY STRZAŁ – CZAS NA KRÓTKI TRENING STRZELECKI!

NAJLEPSZY STRZAŁ – CZAS NA KRÓTKI TRENING STRZELECKI!

Przed Turniejem Rewolwerowców

Przed nadchodzącym wielkimi krokami turniejem, mamy dla Was kilka wskazówek, dzięki którym oddacie jak najlepszy strzał!

Pamiętaj o prawidłowej postawie ciała.

Nieodpowiednie ustawienie tułowia do tarczy i celu jest powodem niepotrzebnego napięcia mięśniowego, wskutek czego możesz oddać strzał odbiegający swoją wartością i kierunkiem od głównego skupienia na tarczy.
Istotne jest aby postawa strzelca była zgodna z kierunkiem, w który strzela. Zawodnik stosuje się do zasady mówiącej, iż osią obrotu jest linia przechodząca przez prawą stopę oraz bark (dla osób leworęcznych odpowiednio lewa stopa i bark).
Ważną kwestią o której nie możemy zapominać jest stabilna postawa. Budujemy ją w oparciu o naturalne krzywizny kręgosłupa, czyli nie powinna ona odbiegać od postawy przyjętej za swobodną. Zanadto zwiększone krzywizny mogą prowadzić do przeciążeń.
Podstawą jest po prostu wygodna postawa! Dzięki niej mamy możliwość pewnego i celnego prowadzenia pistoletu. Pamiętaj szczególnie o:
-właściwym ustawieniu głowy w stosunku do celu oraz tułowia do broni,
-rozłożeniu ciężaru ciała na obydwie stopy, które muszą stabilnie spoczywać na podłożu,
-kontroli napięcia mięśniowego,
-zablokowaniu nadgarstka,
-pewnym chwycie.

Chwyt broni

najlepszy strzał Turniej RewolwerowcówNie tylko postawa, ale i wspomniany wcześniej chwyt broni odgrywa istotną rolę podczas oddawania strzału. Odpowiedni i prawidłowy chwyt warunkuje optymalne przeniesienie sił związanych z podrzutem : prostopadłe przejście sił poprzez dłoń – nadgarstek –przedramię.
Jak się do tego zabrać?
Ręka dominująca odpowiedzialna jest za chwyt rękojeści broni, druga dłoń odpowiada za swego rodzaju wsparcie chwytu. Jedna z nich powinna być wyprostowana, druga zaś ugięta. Należy zwrócić uwagę, aby łokcie były skierowane w dół (zgięta ręka może zostać oparta o klatkę piersiową, jeśli zajdzie taka potrzeba) – nie na zewnątrz.
Rękojeść należy trzymać pewnie, jednak uważajmy – chwyt nie może być zbyt mocny, aby nie powodować nadmiernego napięcia mięśni, przez co ręce mogą drgać.

Praca palca

Co jest jeszcze istotne? Praca palca na języku spustowym. Palec trzymamy na spuście tylko wtedy, gdy jesteśmy pewni strzału, a cel znajduje się przed nami. Moment ściągania spustu jest niezmiernie ważny, gdyż w jego trakcie pracują mięśnie dłoni i rąk, powodujemy ich ruch oraz ruch samej broni, następuje odchylenie linii celowania.
Najlepiej więc w momencie oddawania strzału wstrzymać oddech, język spustowy ściągać delikatnie i jednostajnie za pomocą opuszka palca wskazującego, tak aby ruch był jak najbardziej zbliżony do osi lufy.
Jak celować? Najlepiej poprzez obserwację muszki na tle rozmazanego celu poprzez szczerbinkę. To właśnie muszka i szczerbinka mogą być Twoim kluczem do sukcesu. Błędne ich zgranie może skutkować oddaniem strzału oddalonego od celu nawet o parę centymetrów.

Gotowi na najlepszy strzał w Turnieju Rewolwerowców ?

Szczegóły dotyczące turnieju znajdziesz tutaj:

Zasady Turnieju Rewolwerowców

Jeśli masz jakieś pytania odnoście turnieju – napisz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.